Aktualności

Dlaczego warto zapisać swoje dziecko na zajęcia muzyczne?

By 11 lutego, 2019 28 marca, 2019 No Comments

Zawsze warto! Dlaczego?

Zawsze warto! Dlaczego?
Po pierwsze dzieciak na zajęciach muzycznych świetnie spędza czas relaksując się przy dobrej muzyce, biorąc udział w tańcu i ćwiczeniach rytmicznych oraz niekiedy akompaniamencie prowadzącego. Niestety jest to rzadkość, gdyż wiekszość nauczycieli tańca czy też rytmiki idzie na łatwiznę włączając gotowce z boomboxa lub też mini wieży bo uważaja, że ich zajęcia nie potrzebują akompaniamentu.. a dlaczego?

Gdyż albo nie umieją grać bądź w danym ośrodku kultury nie ma pianina lub keyboardu.. a moze - nie chce im się ?!

AKOMPANIAMENT JEDNAK MUSI BYĆ!

MUSI BYĆ PONIEWAŻ GRA NA ŻYWO TO JEST COŚ NAJPIĘKNIEJSZEGO.. A NIE JAKIEŚ TAM KIEPSKIE DZWIĘKI Z PŁYTY..

GRA NA ŻYWO

daje instruktorowi możwość zrealizowania wielu zabaw rytmiczno-muzycznych w przeciwieństwie do prowadzenia zajeć tylko z płytą czy pendrivem!

Dzieci kochają gdy nauczyciel gra i bardzo lubia dźwięki pianina czy organ! Wielokrotnie doświadczam jak chętnie przybiegają do mnie na zajęciach i proszą czy oni też mogą spróbować?
Jasne że tak! Dziecko widzi i słyszy tę muzykę realnie, namacalnie a nie tylko słabą jakościowo linie melodyczną płynącą z boomboxa.

Poza tym kontakt z instrumentem sprzyja zainteresowaniu dziecka grą na nim a w przyszłości kto wie - może dzięki temu odkryć zamiłowanie do gry na tym lub innym instrumencie. Na zajęciach tańca i rytmiki granych na żywo przez nauczyciela jest duuża szansa dla młodych talentów !

PO DRUGIE !

Warto zapisać dziecko gdyż na zajęciach muzyczno-tanecznych są elementy rytmiki i wiele zabaw, które uczą poczucia rytmu, wyrabiają słuch muzyczny oraz rozwijają ruchowo dzieci.

Rytmika jako element zajęć uczy także słuchania muzyki i współpracy dziecka z nauczycielem w trakcie grania ćwiczeń. A to z kolei bardzo rozwija nie tylko fizycznie ale i umysłowo, gdy dziecko koordynuje pracę nóg i rąk oraz może włączyć śpiew podczas grania akompaniamentu!

 

PO TRZECIE !

Taniec i rytmika jest świetnym spędzeniem czasu zamiast smartphona komputera czy tv.. zamiast głupich gier komputerowych czy nie lepiej zabrać swoją pociechę gdzieś, gdzie może rozwinąć swoje talenty, dobrze sie pobawi przy muzyce, rozwinie ruchowo i muzycznie? Odpowiedz jest prosta 😉

PO CZWARTE !

Czwarty powód to miłe wspomnienia i nawiązanie nowych przyjaźni na lata! Często gdy jesteśmy juz dorośli, mamy swoje dzieci i pokazujemy naszym pociechom zdjęcia z dzieciństwa, czymś wspaniałym są foty z występów tanecznych jako 4, 5, 6, 8 czy 12 latki! Sama mam takie zdjęcia jako myszka tańcząc na scenie DK „Śnieżka”!

Ile razy oglądam te zdjęcia to sama się do siebie uśmiecham a moje dzieci oglądając mówią „wooow”!😍

Powiem wam.. warto było nawet dla tych miłych wspomnień!

PO PIĄTE !

Piąty powód czy warto tańczyć i śpiewać itd ogólnie czy warto zacząć chodzić na takie zajęcia umuzykalniające jest fakt udowodniony naukowo, że muzyka klasyczna grana na instrumentach bardzo korzystnie wpływa na pracę mózgu, poprawia pamięć i koncentrację.
Badania dowodzą, że ludzie którzy słuchają dużo muzyki klasycznej są spokojniejsi, pogodniejsi, są także dobrymi matematykami, fizykami chemikami.

Wniosek:
Dzieci po zajęciach będą szybciej zapamiętywać, łatwiej przyswajać wiedzę, będą szybciej reagować , poprostu będą lepsze w nauce a potem w pracy zawodowej.

Coś w tym jest😎 Serio serio i nie chodzi mi tu wcale o mnie😉

Poważnie to znam wielu muzyków którzy faktycznie są świetni w nauce i jednak ci naukowcy to prawdę mówią.

 

A poza tym sama jestem instruktorem tańca i rytmiki także gry na intrumentach więc coś o tym mogę powiedzieć z własnych obserwacji - 9 letniej pracy z dzieciakami.

Zobacz czym się zajmuje i zapisz się na zajęcia!

P.s. A wy gdzie pracujecie?
Ja lubię swoją pracę🙂 Naprawdę bardzo ją lubię i dlatego całe serce wkładam w muzykę!

Leave a Reply